Wiosna-lato, czyli inwazja psiej sierści

GOhau groomer Warszwa

To ten czas kiedy twoja kanapa, dywan i wszystkie ubrania są w sierści Twojego pupila a Ty latasz z odkurzaczem i rolką do ubrań, prawda?

Twój czworonożny przyjaciel pozbywa się części swojej „garderoby” gdy tylko za oknem pojawia się wiosenne słońce a temperatura powoli wzrasta do letnich upałów. W ten sposób jego organizm przygotowuje się na cieplejsze dni.

Pamiętacie jak pisaliśmy o aktywności waszego psiaka? No właśnie a okres wiosenno-letni sprzyja wszelkim aktywnościom i spacerom z czego napewno korzystacie. Bieganie po łąkach, spacery w lesie czy wypad na weekend na działkę narażają sierść Twojego psa na dodatkowe zanieczyszczenia. W grę wchodzi wtedy odpowiednia pielęgnacja. Jeśli nawet już wykonałeś wszelkie zabiegi pielęgnacyjne po zimie bądź skorzystałeś z usług pielęgnacyjnych aby zapobiec wypadaniu sierści zgromadzonej zimą to i tak pamiętaj o systematycznej opiece nad jego sierścią w tym okresie, ponieważ bywa on bardzo niebezpieczny przez wyżej wspomniane zanieczyszczenia oraz pasożyty, które pojawiają się z początkiem wiosny.

Regularne wyczesywanie sierści pomoże Ci w zachowaniu czystości w domu ale również unikniesz dzięki temu późniejszych problemów z kołtunami Twojego pupila oraz zmniejszysz niebezpieczeństwo spowodowane np. przez kleszcze. Regularne szczotkowanie pozwoli Ci kontrolować pasożyty, które wyczeszesz wraz z sierścią psa. 

Pamiętaj jednak aby zawsze dobrać odpowiednie środki pielęgnacyjne do rasy i sierści swojego pupila. Skorzystaj z pomocy osób doświadczonych przy wyborze sprzętu do wyczesywania i zawsze dostosuj siłę z jaką wyczesujesz sierść ang nie uszkodzić skóry zwierzaka. Jeśli nie masz doświadczenia bądź boisz się sam zadbać o pielęgnacje swego psa, nie martw się!!! Dostępnych jest wiele psich fryzjerów gdzie możesz umówić się na wybraną przez Ciebie usługę.

Wiosna-lato, czyli inwazja psiej sierści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry