Psia aktywność kluczem do jego zdrowia!

GOhau petsitter warszawa aktywność

Od wieków wiadomo, że aktywność fizyczna jest kluczowym elementem zdrowego trybu życia. Wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie fizyczne jak i psychiczne oraz pozwala utrzymać nasza kondycję fizyczną niezbędną do wykonywania wielu codziennych czynności.

Sport to zdrowie! To hasło hasło jest nam znane od najmłodszych lat kiedy to rodzice dostarczają swojemu dziecku wielu form aktywności fizycznej w trosce o jego prawidłowy rozwój.

Nasza kondycja fizyczna jest więc niezmiennie istotnym elementem życia każdego z nas na każdym etapie życia. Aktywność fizyczna naszego pupila powinna być dla nas tak samo ważna, ponieważ chcemy aby jego zdrowie pozwoliło na jak najdłuższy żywot a tak jak pisaliśmy sport to zdrowie, a zdrowie to długie życie Twoje i twojego zwierzęcego towarzysza. 

Dzięki zapewnieniu odpowiedniej dawki tzw. Fitnessu dla naszego zwierzaka pomagamy nie tylko jemu ale również i Tobie! Uczestnicząc w zabawie, którą zorganizujesz dla swojego psa Twoje mięśnie pracują, kalorie się spalają a zastrzyk energii i ekscytacji w Twoim organizmie produkują bardzo ważne dla nas hormony szczęścia więc porównując zmiany zachodzące w Twoim organizmie można śmiało powiedzieć że właśnie jesteś aktywny fizycznie i na dzień dzisiejszy możesz odhaczyć wizytę na siłowni. 

Twój pies będzie Ci bardzo wdzięczny i szczęśliwy, ponieważ doświadczył tego samego co Ty dodatkowo spędziliście razem wspólnie wolny czas, którego on tak potrzebuje bo jesteś dla niego najważniejszy pamiętaj o tym, bo to oznacza że to od Ciebie zależy jak będzie wyglądała jego aktywność. 

Wybór co do sportu jaki możesz uprawiać ze swoim pupilem jest ogromny, jednak zawsze dobieraj go tak aby odpowiadał on nie tylko Tobie ale również Twojemu psu. 

Weź pod uwagę jego :

-budowę fizyczną

-temperament

-obecną kondycję

-upodobania

Ważnym elementem jest również nagradzanie. Ty lubisz nagrody prawda? Twój pies także!

Na trening zabierz ze sobą jego ulubione przysmaki, które wzbogacą waszą zabawę oraz koniecznie nie zapomnij o wodzie !!!!

Pamiętaj psi sport to zdrowie, szczęście i długie życie ale bądź odpowiedzialny i pamiętaj o podstawowych potrzebach swojego pupila i jego bezpieczeństwie!

Psia aktywność kluczem do jego zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry